Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ οι δύο πρωτοπόροι Ορφέας και Πηγές, άσχετα αν ο ένας δυσκολεύτηκε αρκετά και ο άλλος επικράτησε με άνεση. Ο Ορφέας πέρασε από τη δυνατή έδρα των Ελευθερών με 0-1 με το γκολ του Κυγάη στο 79ο λεπτό, ενώ αντίθετα οι Πηγές δε δυσκολεύτηκαν καθόλου για να πάρουν τη νίκη με το ευρύ 7-1 επί της Ν. Περάμου, με 3 γκολ του Παντελίδη και από δύο των Αθανασάκη και Δουμάνη (μείωσε ο Ζωγράφος),

Το Χρυσοχώρι από την πλευρά του κέρδισε τον ΠΑΟΚ στον Αγ. Ανδρέα με 2-3 με τα γκολ των Τζιβανόπουλου 2 και Μπαντάνη, ενώ με 3-2 κέρδισε το Βυζάντιο το Χαλκερό με το γκολ του Κεσαπίδη στις καθυστερήσεις. Με 2-0 επικράτησε ο Αετός της ΑΕΚ στο Οφρύνιο με τα γκολ των Παλληκαρά και Λαπούσι στα τελευταία 10 λεπτά, ενώ στη Θάσο τα Λιμενάρια με τα γκολ των Σιδηρά, Ιακωβίδη και Πεπκολάι νίκησαν το Ακροβούνι. Τέλος στο ντέρμπι του νησιού η Ποταμιά επικράτησε με 2-1 του Θεολόγου με δύο γκολ του Κόλλα στο 2ο ημίχρονο.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 20ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΘΑΣΟΥ

Στους 3 αγώνες που πραγματοποιήθηκαν για τον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας οι ομάδες της Θάσου ήταν οι κερδισμένες. Η Καλλιράχη πήρε το «διπλό» στο γήπεδο του Κωτσάλου από τον Ηρακλή Καβάλας με 0-2 με τα γκολ των Αιβαζίδη και Δ. Αβντιού στο 2ο μέρος, ενώ στη Θάσο ο Πρίνος κέρδισε 2-0 τη Ν. Καρβάλη, με γκολ στην επανάληψη των Μαυρίδη και Ηλιάδη. Στο 2ο μέρος κέρδισε και ο Θεαγένης την Καβάλα 2004 με 1-0 με τέρμα του Καραντόλα.