Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Δόξα Δράμας και Καβάλα στη 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου. Σ’ ένα καλό παιχνίδι η Δόξα Δράμας προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Περσίδη και η Καβάλα ισοφάρισε στο 30’ με σουτ του Καζαντζίδη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 15’ με τον Σαλπιγγίδη.

Στην επανάληψη, η δυνατή βροχή δυσκόλεψε τις προσπάθειες των δύο ομάδων σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο με τον τραυματισμό του Ηλιάδη να επισκιάζει το 2ο 45λεπτο. Ο τερματοφύλακας της Δόξας αποχώρησε με φορείο. Οι Μαυραετοί είχαν δύο καλές ευκαιρίες να πετύχουν το γκολ της νίκης με πρωταγωνιστή τον Πιρές. Στο 55’ ο Σταθάκης απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Πιρές μέσα από τη μικρή περιοχή, ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο επιθετικός της Δόξας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Ο Πανδραμαϊκός ξεκίνησε με νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 4-1 τον Νέστο Χρυσούπολης εκτός έδρας. Η ομάδα της Δράμας προηγήθηκε στο ημίχρονο με γκολ του Γιανννόπουλου. Στο 60’ και 69’ οι Κουκόλης και Παυλίδης έκαναν το 0-3. Ο Νύκταρης μείωσε προσωρινά για τους γηπεδούχους, ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Μαχαίρας με πέναλτι έκανε το τελικό 1-4.