Κύμα αναβολών χτύπησε την Β’ κατηγορία της ΕΠΣΚ, μιας και από τις 10 προγραμματισμένες αναμετρήσεις στους 2 ομίλους, δε διεξήχθησαν λόγω κακοκαιρίας αλλά και προβλήματος υγείας, τέσσερις.

Στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας το πρωτοπόρο Βυζάντιο δεν αγωνίστηκε στον Ζυγό, λόγω προβλημάτων υγείας των παικτών του γηπεδούχου Άρη. Στους άλλους αγώνες οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν άνετες νίκες. Οι Κρηνίδες πέρασαν με 6-0 από το Παλαιοχώρι, ενώ Πολύστυλο και Παγγαίο κέρδισαν 0-3 σε Φιλίππους και ΑΕ Πιερέων. Τα Αμισιανά επικράτησαν με 1-0 των Ελευθερών.

Στον 2ο όμιλο αναβλήθηκαν λόγω της κακοκαιρίας οι αναμετρήσεις των Θασιακών ομάδων, δηλαδή Ποταμιά – ΠΑΟ Καβάλας, Νέστος Β’ – Πρίνος και Καλλιράχη – Ξεριάς. Το ντέρμπι κορυφής πάντως ανάμεσα στο Χαλκερό και τον Ηρακλή Καβάλας διεξήχθη κανονικά με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 0-2 με τα γκολ των Φουρτούνα και Πανταζίδη και να αποκτούν αέρα 4 βαθμών στην 1η θέση. Το παιχνίδι Καβάλα 2004-Ν.Καρβάλη έληξε ισόπαλο 2-2, με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-0 μέχρι το 83ο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις!

TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 11ης αγωνιστικής, καθώς και οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

Παλαιοχώρι (8-52) 0

*** Δύο αγώνες λιγότερους έχει η ΑΕ Πιερέων και από έναν Ζυγός, Βυζάντιο, Κρηνίδες και οι Ελευθερές

Καβάλα 2004 (11-23) 7

*** Από δύο αγώνες λιγότερους έχουν Πρίνος και Καλλιράχη και από ένα οι Ηρακλής Καβάλας, Ν. Καρβάλη, ΠΑΟ Καβάλας, Νέστος Β’ και Ξεριάς