Ο Εφημέριος του Ιερού Ναού Αγίας Παρασκευής έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφία που φαίνεται νεαρός ο οποίος φορώντας κουκούλα και προσπαθώντας να κρύψει με το χέρι του την κάμερα, προσπαθεί να ληστέψει το παγκάρι στο Παρεκκλήσι του Ναού.
Ο Ιερέας αναφέρει χαρακτηριστικά:
Φίλε μου… εσύ που προσπάθησες να ανοίξεις το Παρεκκλήσιο της Αγίας Παρασκευής χθες στις 01:00… θα ‘σαι τυχερός να σε βρει πρώτα η αστυνομία στην οποία έχω δώσει το ανάλογο υλικό… ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΣ!!! Ήρεμα το λέω!!!