Με… υπογραφή Πέτρου Μάνταλου, η ΑΕΚ επικράτησε 3-1 του Πανσερραίκού στις Σέρρες και με συνολικό σκορ 6-1 πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ΑΕΚ έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε την παρουσία της στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς νίκησε για δεύτερη φορά τον Πανσερραϊκό, σήμερα στις Σέρρες, με 3-1 και με συνολικό σκορ 6-1 πήρε το «εισιτήριο» για τους «4» της διοργάνωσης.

Τα δύο γκολ του Πέτρου Μάνταλου (ένα σε κάθε ημίχρονο) και το τελείωμα του Μαχαίρα ήταν αρκετά για τους «κιτρινόμαυρους» προκειμένου να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί τους. Ισοφάρισαν προσωρινά τα «λιοντάρια» με τον Κατσαντώνη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Προηγούμενο άρθροMeteokav.gr: Μεταβολή θα παρουσιάσει ο καιρός τις επόμενες ώρες με κύριο χαρακτηριστικό τις βροχοπτώσεις