Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος λέει ο λαός και αυτός είναι ο τίτλος του σημερινού αγώνα στο Καλαμάκι.
Οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με αμυντικούς προσανατολισμούς με σκοπό να πετύχουν κάτι με αντεπιθέσεις, το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάτι σπουδαίο μπροστά από τις 2 εστίες.
Στην επανάληψη μετά από εκτέλεση φάουλ η κεφαλιά του Μίτρε χτύπησε στο δοκάρι. στο επόμενο λεπτό ο Γιασίνοβιτς με σουτ δοκίμασε τα ρεφλέξ του Καλέντζη που απόκρουσε όπως και στο 74` την κεφαλιά του Μαρκόπουλου.Στο 79ο λεπτό η Α.Ε.Κ. άνοιξε το σκορ με σουτ του Μίτρε μέσα από την περιοχή, 5′ αργότερα ήρθε η ισοφάριση με κεφαλιά του Βαλαβανόπουλου μετά από σέντρα του Ζέρη, στο 89′ ο Λίτσκας έβαλε φωτιά στην κερκίδα της Καβάλας φέρνοντας τούμπα το ματς και πάλι ο Βαλαβανόπουλος στις καθυστερήσεις σφράγισε την νίκη του Α.Ο.Κ. που τον κρατάει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα 2 στροφές πριν το φινάλε.
Α.Ε.Καλαμπακίου: Κελετζής, Θεοδοσιάδης (64` Μαυροβασίλης), Κουσίδης, Καλογκίρι, Μίτρε, Κασαπίδης (87` Σερέτης), Τσερκέζος, Βασιλειάδης, Στάικος (70` Γεωργιάδης), Τζιβανάκης (80` Κωνσταντινίδης), Ντόβας.
Α.Ο.Καβάλα: Δήμιζας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Τόσκας, Κασμερίδης, Κέρθι (66` Γεμιστός), Τσούτσης (46` Βαλαβανόπουλος), Γιατσβίνοβιτς (84` Λίτσκας), Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος (89` Τουμανίδης), Μαρκόπουλος.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 24ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Α.Ε.Καλαμπακίου – Α.Ο.Καβάλα: 1-3
Νέστος Χρυσούπολης – Π.Α.Ο.Κοσμίου: 3-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Κεραυνός Πέρνης: 2-2
Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου: 1-0
Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης: 0-3
Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου: 4-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 24 Αγώνες)
1. Α.Ο.Καβάλα 60 (60-8)
—————————————-
2. Νέστος Χρυσούπολης 59 (47-13)
—————————————-
3. Πανσερραϊκός 42 (40-23)
4. Απόλλων Παραλιμνίου 39 (29-19)
5. Αετός Ορφανού 39 (41-28)
6. Αλέξανδρος Κιλκίς 36 (26-17)
7. Άρης Αβάτου 35 (24-21)
8. Ορφέας Ξάνθης 33 (27-25)
9. Κεραυνός Πέρνης 31 (29-18)*
—————————————-
10. Α.Ε.Καλαμπακίου 25 (17-28)
11. Εθνικός Αλεξ/πολης 21 (22-46)
12. Ασπίδα Ξάνθης 20 (16-51)**
13. Π.Α.Ο.Κοσμίου 13 (21-56)
14. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13 (12-49)
*έχει ένα μηδενισμό και -3
** κερδίζει τον Κεραυνό Π. 3-0 α.α.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 7/4, 16:00)
Α.Ο.Καβάλα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού – Πανσερραϊκός
Κεραυνός Πέρνης – Α.Ε. Καλαμπακίου
Απόλλων Παραλιμνίου – Ασπίδα Ξάνθης
Π.Α.Ο.Κοσμίου – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Αλέξανδρος Κιλκίς
Η μπάλα στη Κερκίδα