Ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο ΑΟΚ με το τελευταίο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο Ανθή Καραγιάννη με την Δόξα γνωρίζοντας την ήττα με 0-3 αποτέλεσμα το οποίο διαμορφώθηκε στο α΄ μέρος. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σε γενικές γραμμές ανώτεροι από το συγκρότημα του Παύλου Δερμιτζάκη, ειδικά στο 1ο ημίχρονο, οπότε και σημείωσαν όλα τα τέρματα τους.

Τα γκολ της Δόξας Δράμας σημείωσαν ο Πευταυράκης στο 25’ με φάουλ – σέντρα που πέρασε απ’ όλους και αιφνιδίασε τον Δήμιζα, ο Κρούζ με πλασέ στο 27’ λεπτό και ο Πατράλης στο 42’ λεπτό όταν πήρε το ριμπάουντ από την απόκρουση του Δήμιζα σε σουτ του Μάρτινς. Στην επανάληψη οι δυο προπονητές Παύλος Δερμιτζάκης και Δημήτρης Σπανός πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές και δεν δημιουργήθηκαν πολλές κλασσικές ευκαιρίες με τον ΑΟΚ να στέκεται ικανοποιητικά. Στο παιχνίδι δοκιμάστηκαν οι νεαροί Πανάγου από τοπική ομάδα και οι Εβρίτες Φουτσιτζής που δοκιμάστηκε και στην Κέρκυρα και ο 20χρονος στόπερ Σωτηράκης από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Οι προπονήσεις θα συνεχιστούν μέχρι το τέλος του μήνα ενώ οι ποδοσφαιριστές εκτός Καβάλας θα αναχωρήσουν για τις ιδιαίτερες πατρίδες του και θα ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τις ομάδες που θα απαρτίζουν την νέα Σούπερ Λίγκα 2. Στο επόμενο διάστημα αναμένεται να δοκιμαστούν και άλλοι νεαροί παίκτες από τον Νομό που έδειξαν καλά στοιχεία στα πρωταθλήματα που αγωνίστηκαν.

Προηγούμενο άρθροΒαγγέλης Παππάς: Η απερχόμενη διοίκηση του Δήμου ξέχασε όσους ζουν μετά τον Άγιο Σίλλα
Επόμενο άρθροΕυρωεκλογές 2019 – Δημοσκόπηση: Προβάδισμα 8% της ΝΔ από τον ΣΥΡΙΖΑ