Νίκη με 3-1 κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που απλά κατέβηκε στον αγώνα και έκανε ένα καλό αγώνα με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα του, Μπινόπουλο, που έκανε 3 καλές επεμβάσεις, από την άλλη ο Α.Ο.Κ. σκόραρε 3 φορές και έχασε σημαντικές ευκαιρίες να μεγαλώσει τον δείκτη του σκορ αλλά τα δοκάρια ο Μπινόπουλος και η επιπολαιότητα δεν της επέτρεψαν παραπάνω τέρματα.
Το σκορ άνοιξε στο 7′ ο Γαβριηλίδης με σουτ από το υψος του πέναλντι, στο 35′ ο Ζέρης έγραψε το 2-0 όταν αντί για σέντρα η μπάλα πήγε προς την εστία και αναπαύτηκε στα αντίπαλα δίχτυα, στο 52` μείωσε ο Μαρασλής σε 2-1, και στο 65` ο Μαρκόπουλος, με σουτ έγραψε το τελικό 3-1 για τον Α.Ο.Κ.
Α.Ο.Καβάλα: Δήμιζας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Τόσκας, Κασμερίδης, Κέρθι, Βαλαβανόπουλος (74`Λίτσκας), Γιατσβίνοβιτς, Γαβριηλίδης(74`Θωμαϊδης), Γρ.Παπαδόπουλος(66`Γεμιστός), Μαρκόπουλος(83`Μπλιός).
Εθνικός Αλεξ.: Μπινόπουλος, Δορουγιδένης, Κούπας (66`Βογιατζής), Γκαϊδατζής, Γκουντενούδης, Δεδελούδης, Γεωργατζόπουλος, Καρακασίδης, Γκαβανώζης, Μαρασλής.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 25ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Α.Ο.Καβάλα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1
Εθνικός Σιδηρ/στρου – Νέστος Χρ. 0-2
Αετός Ορφανού – Πανσερραϊκός 1-2
Κεραυνός Πέρνης – Α.Ε. Καλαμπακίου 1-1
Απόλλων Παραλιμνίου – Ασπίδα Ξάνθης 4-0
Π.Α.Ο.Κοσμίου – Ορφέας Ξάνθης 0-1
Άρης Αβάτου – Αλέξανδρος Κιλκίς 3-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 25 Αγώνες)
1. Α.Ο.Καβάλα 63 (63-9)
—————————————-
2. Νέστος Χρυσούπολης 62 (49-13)
—————————————-
3. Πανσερραϊκός 45 (42-24)
4. Απόλλων Παραλιμνίου 42 (33-19)
5. Αετός Ορφανού 39 (42-30)
6. Άρης Αβάτου 38 (27-21)
7. Αλέξανδρος Κιλκίς 36 (26-20)
8. Ορφέας Ξάνθης 36 (28-25)
9. Κεραυνός Πέρνης 32 (30-19)*
—————————————-
10. Α.Ε.Καλαμπακίου 26 (18-29)
11. Εθνικός Αλεξ/πολης 21 (23-49)
12. Ασπίδα Ξάνθης 20 (16-55)**
13. Π.Α.Ο.Κοσμίου 13 (21-57)
14. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13 (12-51)
*έχει ένα μηδενισμό και -3
** κερδίζει τον Κεραυνό Π. 3-0 α.α.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 14/4, 16:00)
Π.Α.Ο.Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου
Ασπίδα Ξάνθης – Α.Ο.Καβάλα
Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης
Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού
Α.Ε.Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου
Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός