Μετά απο συντονισμένες προσπάθειες και συνεχείς πιέσεις επιτέλους ξεκίνησε το έργο της αντιπυρικής προστασίας Ελευθερούπολης . Ενα τεράστιο έργο που θα θωρακίσει την Ελευθερούπολη απο πυρκαγιές καθώς θα επεκταθεί σε όλη την περίμετρο της πόλης μας (Ξενοδοχείο , πυροσβεστική , Μπουζίνα ,ΕΠΑΛ ,Στρατόπεδο ) ενώ παράλληλα θα διατηρήσει την φυσική ομορφιά της.
![](https://nownews.gr/wp-content/uploads/2024/02/img_6157-1-768x1024.jpg)
Επειδή δεν μας διαφεύγουν τα ανάλογα προβλήματα και στους υπόλοιπους οικισμούς του δήμου μας σας διαβεβαιώνουνε ότι μετά την Ελευθερούπολη θα συνεχίσουμε την προσπάθεια μας .
Ευχαριστούμε την πρώην δασάρχη Καβάλας Ζωή Γεωργούση για την δική της συμβολή καθώς επίσης και όλο το προσωπικό του Δασαρχείου για την άψογη συνεργασία !!!
![](https://nownews.gr/wp-content/uploads/2024/02/img_6158-1-768x1024.jpg)