Γραφείο Πολιτικής Προστασίας Δήμου Παγγαίου.
Χάρη στην έγκαιρη κινητοποίηση της πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ελευθερούπολης, των υπαλλήλων του Δήμου, των αντιδημάρχων κ. Πριονίδη , κ. Νέζα και κ. Καλλινικίδη ,του Προϊσταμένου υπηρεσίας καθαριότητας κ.Χατζηλιαδη ,με την συνδρομή εθελοντών αλλά και των εναέριων μέσων, ελέγχθηκε η πυρκαγιά που εκδηλώθηκε, έχοντας όμως προκαλεσει ζημιες σε καλλιέργειες( αμπέλια και ελιές) και χορτολιβαδική εκταση, στην περιοχή του Μυρτοφύτου της Δ.Ε Ελευθερών στις 11.30 σήμερα .
Ευχόμαστε να είναι το τελευταίο συμβάν!!!
![](https://nownews.gr/wp-content/uploads/2023/08/img_1256-768x1024.jpg)