Ο Αετός Ορφανού πήρε τον πολύτιμο βαθμό, με 1-1, στις Σέρρες με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις.  Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με την ομάδα της Καβάλας να είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Στο 79 ωραίο σουτ του Ομπόσου λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά για το 1-0. Στο 92 από την μεσαία γραμμή ο Ελέζη εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφτασε στο σημείο του πέναλτι και ο Γ. Παυλίδης με γυριστή κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Πανσερραϊκός: Γιαννακίδης, Μπάρδας, Κονταξής, Καστριτσέας, Βαρδακώστας, Πούφλης, Πέτρου 84` Μπομπότας, Ζιώγας, Παπαβασιλείου 91` Βουδουρίδης, Αναστασόπουλος 46` Παπαδόπουλος, Ομπόσου.

Αετός: Κυφωνίδης, Καζαντζίδης, Κάπατζης 74` Βουζουλίδης, Ν. Παυλίδης, Κωνσταντινίδης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, Δαγκούλης 83` Σαββατιανός, Γ. Παυλίδης, Δουμάνης 64` Κωνσταντίνου, Μουδούρογλου.