Η Καβάλα επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι της Δόξας Δράμας με 2-0 στο Βερούλειο Στάδιο. Οι ασπρόμαυροι δεν κατάφεραν να είναι απειλητικοί με την Καβάλα να είναι πιο… ορεξάτη και να πετυχαίνει νίκη με αντίπαλο μια ομάδα που αγωνίζεται σε ανώτερη κατηγορία.

Στο 14’ ο Ορφανίδης έδωσε στον Κολλά, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα για το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Παντεκίδης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ορφανίδη έγραψε το τελικό 2-0.Η Δόξα Δράμας απείλησε στο πρώτο μέρος με τον Κουτσιανικούλη ενώ στο 74’ ο Σαμπανίδης έχασε καλή ευκαιρία από πλεονεκτική θέση να σκοράρει μετά από κόρνερ του Κόντου.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΒΑΛΑ: Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης, Στικας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Βαλαβανόπουλος, Θωμαίδης, Κολλας, Ορφανίδης, Κοκκορης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Παπαποστόλου, Τζαμπέγια, Μαλανδρής Αδαμάκης, Κολλαράς, Παπαδόπουλος, Σαμιατάς, Γιαννακός

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Στεφανάκος, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Σπυρόπουλος, Μαυριας, Παρασκευάς, Μακντόναλτ Νιμπα, Γκίνο, Μπρουσελερς, Κουτσιανικούλης, Μαυρου

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμη και οι οι Ιμπάνιεθ, Ηλιάδης Πινδώνης, Σαμπανίδης, Κιπ, Κόντος, Φυτόπουλος, Πετρίδης.

Προηγούμενο άρθροΜε αναφορές στην Διακομματική Κοινοβουλευτική Επιτροπή για τη Θράκη η ομιλία του Σεβ. Μητροπολίτου Αλεξανδρουπόλεως κ. Ανθίμου στο Διδυμότειχο